EUGEN TEODOROVICI: "PSD a fost, este şi va fi un partid puternic şi prea important pentru a fi şantajat"

M.I.
Politică / 9 august 2019

Eugen Teodorovici

Eugen Teodorovici

Preşedintele executiv al PSD, Eugen Teodorovici, spune că "PSD a fost, este şi va fi un partid puternic şi prea important pentru a fi şantajat, indiferent de cine sunt cei care încearcă şantajul" şi că el nu acceptă negocierile pe sub masă, nici predarea PSD ca ostatic.

"Ca să putem insista pentru România, trebuie să insistăm pentru PSD. PSD a fost, este şi va fi un partid puternic şi prea important pentru a fi şantajat, indiferent de cine sunt cei care încearcă şantajul! Cât timp sunt preşedintele executiv al acestui partid nu voi accepta două lucruri: 1. Negocierile pe sub masă, făcute fără ştiinţa şi în ciuda partidului. 2. Predarea PSD ca ostatic", a scris Teodorovici pe pagina sa de Facebook.

El adaugă că poate sunt unii care vor asta, dar atât ei cât şi toţi membrii şi alegătorii PSD trebuie să ştie că el nu va gira niciodată aceste lucruri.

"În rest, fiecare e dispus să încerce să vândă ce şi cât poate pentru a-şi păstra funcţia. Nu totul are un preţ, dar totul are un cost. Altfel, rămân acelaşi OPTIMIST care are convingerea că, dacă dovedim încredere, curaj şi caracter, avem în continuare VIITOR", mai scrie Teodorovici.

Eugen Teodorovici mai precizează: "NU voi accepta să predau economia României sau ca ea să fie, la rândul său, luată ostatică, aşa cum NU voi accepta taxe noi!"

Vicepreşedintele ALDE Varujan Vosganian susţine că săptămâna viitoare este "crucială" pentru actuala coaliţie guvernamentală şi că în cel mult zece zile va fi lămurită atât chestiunea rămânerii ALDE la guvernare cât şi colaborarea partidului cu Pro România.

Opinia Cititorului ( 4 )

  1. La fel si Romania....

    Tariceanu are un comportament mizerabil.

    Acum scuipa locul pe care l-a pupat in ultimii ani. 

    Nici tariceanu si nici varujan nu trebuie sa uite ca voturile psd i-au scapat de urmarire penala…

    1. Romanii nu trebuie sa uite asta si sa taxeze ambele partide, in consecinta.

Comanda carte
Forumul investitorilor 2025
unnpr.ro
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

05 Mar. 2025
Euro (EUR)Euro4.9770
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.6544
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.2472
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9694
Gram de aur (XAU)Gram de aur436.1308

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

aages.ro
Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
energyexpo.ro
solarenergy-expo.ro
thediplomat.ro
tophotelawards.ro
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb