"Toyota" recheamă la service 185.000 de automobile

ALINA VASIESCU
Ziarul BURSA #Internaţional / 4 iulie 2013

"Toyota Motor" Corp. din Japonia a rechemat la service pentru verificări aproximativ 185.000 de automobile la nivel mondial, din cauza unui posibil defect la sistemul computerizat de direcţie asistată.

Măsura priveşte 109.000 de modele Yaris compact produse între noiembrie 2010 şi martie 2012, aflate în circulaţie în America de Nord, Japonia, Europa, Orientul Mijlociu, America Latină şi Africa. De asemenea, vor fi verificate 75.000 de modele Ractis, Verso-S şi Subaru Trezia, distribuite pe pieţele din Asia, Europa şi Orientul Mijlociu, construite între august 2010 şi august 2011.

Din cauza problemei semnalate, conducătorul auto poate pierde asis­tenţa la direcţie, ceea ce poate solicita un efort fizic mai mare din partea acestuia la viteze mici, potrivit anunţului făcut de compania japoneză, care arată că nu au avut loc accidente cauzate de această defecţiune.

În 2013, "Toyota" a efectuat cinci campanii de rechemare la service pentru verificări, care au vizat peste un milion de autovehicule.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

21 Feb. 2025
Euro (EUR)Euro4.9773
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.7543
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.2911
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0152
Gram de aur (XAU)Gram de aur447.9253

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

ccib.ro
aages.ro
Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
solarenergy-expo.ro
thediplomat.ro
tophotelawards.ro
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb