Elena Lasconi: "România putea avea altă istorie dacă Proclamaţia de la Timişoara ar fi devenit lege"

S.B.
Politică / 12 martie

Elena Lasconi: "România putea avea altă istorie dacă Proclamaţia de la Timişoara ar fi devenit lege"

Preşedinta USR, Elena Lasconi, declară că România putea avea altă istorie dacă Proclamaţia de la Timişoara ar fi devenit lege şi dacă foştii comunişti şi securişti ar fi fost daţi la o parte, măcar "pentru primele trei legislaturi consecutive", potrivit news.ro.

"România putea avea altă istorie dacă Proclamaţia de la Timişoara ar fi devenit lege. Dacă foştii comunişti şi securişti ar fi fost daţi la o parte, măcar "pentru primele trei legislaturi consecutive". După 35 de ani, am văzut cât de mult rău fac oamenii sistemului, cum ne joacă destinul la ruleta rusească!", scrie Elena Lasconi într-o postare.

Ea arată că "acum s-au asociat unii dintre cei care au trăit din pensii speciale sau din bani negri, cei atraşi de extremism, de dictatură şi de patria lor mamă, Rusia, cei nostalgici pentru comunism".

" Ei cred că ar putea să ne scoată din Uniunea Europeană şi din NATO, ca să transforme ţara din nou într-un lagăr condus de noi torţionari. Dar asta nu se va mai întâmpla! Avem acum curajul să facem dreptate! România nu va mai fi niciodată scoasă din Europa şi aruncată în braţele Rusiei din cauza unor aventurieri politici. Vom demonstra din nou acest lucru, la alegerile din mai!", mai spune Elena Lasconi.

Opinia Cititorului ( 1 )

  1. Doamna,

    Pe vremea Proclamatiei de la Timisoara erai tanara si poate te gandeai sau chiar lucrai prin presa. Atunci, tanara, blonda, a fost cazul sa lupti cu toate fortele, alaturi de noi, pentru aceasta.  

    Ca da, "România putea avea altă istorie dacă Proclamaţia de la Timişoara ar fi devenit lege"

    Dar atunci, stii bine, erai la scoala "albastrilor" prin Deva, daca nu erai chiar albastra bine si nu ai facut nimic (pentru Proclamatie)  

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

11 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9774
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3617
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3503
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.7330
Gram de aur (XAU)Gram de aur452.6023

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
leonidas-universitate.ro
energyexpo.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb