Liga Europa: FCSB, remiză cu LASK Linz

O.D.
Sport / 23 august

Formaţia FCSB a remizat, joi seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa LASK Linz, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Au marcat Taoui '34 pentru gazde şi Miculescu "45+2 pentru FCSB.Meciul a fost arbitrat de olandezul Allard Lindhout.Tehnicianul echipei FCSB, Elias Charalambous, a declarat că partida a fost aşa cum se aştepta:

"Meciul a fost exact cum ne aşteptam. A fost greu pentru ambele echipe. Cred că am jucat organizat. Am avut ocazii în a doua repriză în special. Dacă am fi marcat golurile ar fi fost mai bine, dar şi aşa e un rezultat bun. Indiferent de rezultatul care ar fi fost astăzi, meciul decisiv ar fi fost la Bucureşti. Meciul a fost cum l-am pregătit, cum ne aşteptam să fie. Şi în prima repriză am fost organizaţi. În a doua repriză în mod special am avut mintea mai limpede. Puteam marca. Darius Olaru a cerut o schimbare. Din prima opinie a doctorului nu e ceva care îl va ţine departe de teren mult. Sper să fie OK. Va trebui să analizăm jocul. Unde am făcut bine. Unde trebuie să îmbunătăţim. Sunt lucruri pe care trebuie să le vedem mai clar. Zburăm mâine direct pentru meciul cu Hermannstadt. Avem timp să vedem meciul ăsta după meciul cu Hermannstadt".

Returul va avea loc în data de 29 august, de la ora 21.30, la Bucureşti.