Praktiker România are un nou director general

Andrei Stan
Companii / 22 ianuarie 2016

Isabelle Pleska a fost numită în funcţia de director general al companiei Praktiker România, poziţie ocupată anterior de Michael Krahn, informează un comunicat de presă al retailerului.

Isabelle Pleska a deţinut până în prezent funcţia de director de strategie în cadrul companiei, contribuind în ultimele luni la dezvoltarea strategică a brandului Praktiker.

"Pleska are o vastă experienţă în domeniul DIY, a condus pentru mai bine de zece ani operaţiunile din România ale unui alt retailer de profil. Fluentă în română, engleză, franceză şi maghiară, Pleska a dezvoltat proiecte de succes, atât pe piaţa locală de DIY, cât şi pe cea externă", precizează comunicatul.

Praktiker România deţine în prezent 28 magazine în 24 de oraşe din ţară. Oferta Praktiker cuprinde peste 40.000 de produse, incluzând decoraţiuni pentru interior şi exterior, produse sanitare, mobilă, electronice şi electrocasnice, produse pentru gradinărit şi materiale de construcţii.

Comanda carte
Conferinţa BURSA “Codul Insolvenţei 2025”
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

02 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9774
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.6059
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.2114
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9635
Gram de aur (XAU)Gram de aur463.3913

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
energyexpo.ro
thediplomat.ro
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb