Rubla rusească a atins un nou minim istoric faţă de dolar

A.C.
Internaţional / 15 septembrie 2014

Rubla rusească se tranzacţiona, azi, la un minim istoric de 38 de ruble în raport cu dolarul american, în contextul în care Occidentul continuă să lovească Rusia cu noi sancţiuni ca răspuns la presupusul rol în criza politică din Ucraina, transmite RIA Novosti.

Raportul cursului USD/RUB pentru mâine a crescut astăzi la 38,02 de ruble la ora 08:13 (ora României) iar cursul EUR/RUB a crescut cu 0,3 ruble, la preţul de 49,25 de ruble.

Guvernul de la Moscova a promis că va oferi sprijin pentru companii şi instituţii financiare ţintite de către noile sancţiuni introduse vineri de către Departamentul Trezoreriei SUA. Noile sancţiuni împotriva Rusiei au mărit numărul entităţilor ruseşti sancţionate din sectoarele financiare, energiei şi a apărării, astfel afectând puternic economia Rusiei.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

17 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9773
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3756
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3554
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.7940
Gram de aur (XAU)Gram de aur467.2986

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
leonidas-universitate.ro
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb