La Liga: Rayo Vallecano a remizat cu Real Madrid, scor 1-1

S.B.
Sport / 18 februarie

Echipa spaniolă Rayo Vallecano a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea Real Madrid, într-un meci din etapa a 25-a din La Liga, informează news.ro.

Elevii lui Carlo Ancelotti au început meciul cu un gol marcat în minutul 3, de Joselu, din pasa lui Federico Valverde. Gazdele au egalat în minutul 27, dintr-un penalti transformat de Raul de Tomas. Real a căutat golul victoriei, dar nu a reuşit să îl înscrie, ba mai mult, a încheiat partida în zece oameni, după ce Dani Carvajal a primit două cartonaşe galbene în numai două minute şi a fost eliminat în minutul 90+5.

Real Madrid este lider în La Liga, cu 62 de puncte, urmată de Girona, cu 56, dar şi cu un meci mai puţin disputat. Rayo Vallecano se află pe locul 14, cu 25 de puncte.