Debut cu dreptul pentru Adrian Mutu la CFR Cluj

O.D.
Sport / 30 ianuarie

Sursa foto: frf.ro

Tehnicianul Adrian Mutu a declarat că echipa CFR Cluj a avut o prestaţie bună la meciul cu FC Voluntari, subliniind că este bucuros de atitudinea jucătorilor.

Deşi nu are ca obiectiv câştigarea titlului, Mutu a afirmat că la CFR Cluj acesta este mereu unul dintre obiective.

"Mă bucură atitudinea băieţilor, am trecut prin momente mai dificile în ultimele minute din prima repriză. Au continuat să joace cu încăpăţânare şi în repriza a doua, am continuat să pasăm, atacanţii au atacat spaţiile, a fost un meci bun. Ciprian Deac este jucătorul poate cel mai emblematic al acestei echipe. Pentru mine, nu doar că am fost colegi la naţională, dar aveam nevoie de cineva să ţină steagul sus. Este un plus pentru noi. Încerc să stau lângă jucători cât mai mult, să le spun ce idei am, să-i fac să le aplice. Sigur că mai avem de lucrat, dar după o victorie se lucrează mult mai bine. Mă bucur că CFR s-a întors pe drumul victoriilor. Atât timp cât şase matematice mai sunt, nu aveam cum să nu ne gândim la titlu. Nu am obiectiv impus, dar titlul este mereu unul dintre obiective", a spus Mutu.

Echipa CFR Cluj a învins, luni seară, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia ilfoveană FC Voluntari, în ultimul meci al etapei a 23-a.

Opinia Cititorului ( 2 )

1. Dupa boicotul suporterilor rapidisti la meciul cu dinamo,m-a sunat un prieten bun si mi-a spus un banc spumos despre acest boicot. Iata ce mi-a spua _Suporterii rapidului nu au mers pe stadion,intrucat politia rutiera i-a intors din drum,pentru ca nu aveau CAUCIUCURI de iarna la CARUTE.Unele CARUTE,ereau si fara coviltir,intrucat rapidistii le folosesc vara in loc de decapotabile. Buna nu,?