Premier League: Tottenham este lider în clasament

O.D.
Sport / 24 octombrie 2023

Echipa engleză Tottenham a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Fulham, în etapa a 9-a din Premier League şi este liderul clasamentului.

Tottenham a rezolvat partida cu câte un gol pe repriză. Mai întâi a marcat Son Heung-Min, în minutul 36, din pasa lui Richarlison.

James Maddison a stabilit scorul final încă din minutul 54, după un assist primit de la Son Heung-Min şi Tottenham, victorioasă cu 2-0, este pe primul loc al clasamentului Premier League, după nouă etape, cu 23 de puncte. Fulham este pe locul 13, cu 11 puncte.

Opinia Cititorului ( 2 )

1. Daca TOTTENHAM,ar fi jucat in campionatul romaniei si ar fi fost arbitrata de HAMESITII AIATOLAHULUI VARZARAS,nu ar fi putut fi niciodata sa fie LIDER. In campionatul nostru,BAIETII AYATOLAHULUI,nu suporta ca echipa lui BECALI sa fie pe primul loc. In ultimele patru campionate ale Romaniai,BAIETII in NEGRU,iau FURAT cel putin trei CAMPIONATE FCSB,pentru ca BECALI,nu este suportat de mai marii fotbalului CORUPT din Romania. Exemple.? Destule. In ultima etapa,FCSB,desi a jucat un pic mai slab,a avut totusi ocazia sa castige,avand o lovitura de la 11 metri,clara,numai ca arbitrii,cel de centru si cei de la VAR,au considerat ca asa cum a spus un alt PACALICI ,fost arbitru intro emisiune nu mai este HENT in careu si ca sa se ascoata,au aruncat vina pe COMISIA CENTRAL EUROPEANA de ARBITRAJ,ca vezi doamne,asa au dat aia INDICATII (vorba lui ceausescu). Asta ,in timp ce tot niste BAIETI in negru,au iertat echipa SUCARITULUI de un GOL,care intrase cel putin 10 centimetrii in poarta.BECALI,poate sa se roage nu numai la muntele ATHOS ci in toate BISERICILE LUMI,ca nu o sa mai castige nici un campionat,intrucat este un PROSCRIS.!

1. Saraca FCSB care trebuia sa fie in D!

Nu le mai plange de mila ca devii penibil...