CĂUTARE (44)

verstappen
Max Verstappen a câştigat şi Marele Premiu al Ungariei

O.D.Sport / 24 iulie 2023

Pilotul olandez Max Verstappen (Red Bull) a câştigat duminică, la Budapesta, Marele Premiu al Ungariei la Formula 1, obţinând a noua sa victorie în acest sezon. Echipa Red Bull Racing a stabilit un record al competiţiei - cu a 12-a victorie...

Verstappen a câştigat Miami Grand Prix

O.D.Sport / 8 mai 2023

Max Verstappen (Red Bull Racing) a câştigat, duminică, Miami Grand Prix, a cincea etapă a Campionatului Mondial de Formula 1. Verstappen s-a impus după ce a pornit de pe poziţia a noua a grilei.

Spectator, rănit la Marele Premiu al Australiei

O.D.Sport / 3 aprilie 2023

Marele Premiu de Formula 1 al Australiei, câştigat de Max Verstappen, a fost marcat duminică de numeroase incidente. Pierderea roţii din spate dreapta a monopostului pilotat de Kevin Magnussen a provocat rănirea braţului unui spectator.

Kimi Raikkonen revine în Nascar

O.D.Sport / 9 martie 2023

Campionul mondial de Formula 1 din 2007, finlandezul Kimi Räikkönen va pilota din nou în Nascar, la echipa Trackhouse Racing.

Messi, nominalizat la Premiul Laureus

O.D.Sport / 21 februarie 2023

Lionel Messi, tenismanul spaniol Rafael Nadal şi pilotul olandez de Formula 1 Max Verstappen se numără printre nominalizaţii pentru Premiul Laureus rezervat celui mai bun sportiv al anului.

Max Verstappen a câştigat Marele Premiu al SUA

O.D.Sport / 24 octombrie 2022

Pilotul olandez Max Verstappen s-a impus în Marele Premiu al Statelor Unite, la Austin, în Texas. Verstappen este campionul mondial al sezonului 2022, iar Red Bull a luat titlul la constructori.

Hamilton îşi asumă cu seninătate sezonul eşuat

O.D.Sport / 29 septembrie 2022

Pilotul britanic Lewis Hamilton (Mercedes), de şapte ori câştigător al titlului mondial în Formula 1, a declarat că pentru el nu ar fi "sfârşitul lumii" dacă nu ar câştiga în acest sezon nicio cursă.