Salariile bugetarilor vor fi majorate cu 9,7%

F.A.
Ziarul BURSA #Politică / 23 octombrie 2008

Salariile bugetarilor vor creşte, anul viitor, cu 9,7%, a anunţat, ieri, ministrul Economiei şi Finanţelor, Varujan Vosganian, la finalul şedinţei de Guvern.

"Per ansamblu avem în vedere o creştere a salariilor de 9,7%, care ţine cont de creşterea nominală a economiei", a declarat ministrul.

Vosganian a precizat că bugetul pentru 2009 a fost construit în baza unui curs de 3,6 lei pentru un euro.

Ministrul a mai declarat că Guvernul va lansa un program naţional de modernizare a infras­tructurii în valoare de 100 miliarde de euro, eşalonat pe cinci ani, care urmează să fie supus dezbaterii publice şi aprobării Parlamentului.

Finanţarea programului va fi realizată în proporţie de 60% din fonduri publice, 20 -25% va fi asigurată din fonduri private, iar restul prin parteneriate.

Comanda carte
Conferinţa BURSA “Codul Insolvenţei 2025”
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

01 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9770
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5998
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.2151
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9509
Gram de aur (XAU)Gram de aur463.2781

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
energyexpo.ro
thediplomat.ro
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb