Premierul israelian: "Promit că Iranul nu va avea niciodată arma nucleară"

F.A.
Internaţional / 22 noiembrie 2013

Premierul israelian Benjamin Netanyahu a promis că Iranul "nu va avea arma nucleară", în faţa reprezentanţilor comunităţii evreieşti locale, în a doua zi a unei vizite la Moscova, transmite AFP.

"Promit că Iranul nu va avea niciodată arma nucleară", a declarat Netanyahu, după ce a criticat afirmaţiile pe care ayatollah-ul Ali Khamenei le-a făcut cu o zi înainte, şi anume că statul israelian este "sortit dispariţiei".

"Ieri, liderul suprem iranian, Khamenei, a spus moarte Americii, moarte Israelului, evreii nu sunt fiinţe umane", a afirmat Netanyahu.

"Un asemenea Iran nu trebuie să aibă arma nucleară", a adăugat el, în această primă reacţie faţă de declaraţiile liderului suprem iranian.

Într-un discurs difuzat în direct la televiziune, Khamenei a declarase în prealabil că "fundamentele regimului sionist au fost slăbite foarte puternic şi acesta este sortit dispariţiei".

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
Conferinţa BURSA “Codul Insolvenţei 2025”
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

01 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9770
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5998
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.2151
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.9509
Gram de aur (XAU)Gram de aur463.2781

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
Teatrul Național I. L. Caragiale Bucuresti
energyexpo.ro
thediplomat.ro
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb