Dinamo s-a impus în derby-ul cu CSA Steaua

O.D.
Sport / 16 mai 2023

Dinamo a câştigat derbiul cu Steaua, scor 3-0, în penultima etapă a play-off-ului din Liga II. Meciul a fost întrerupt pentru scurt timp, după ce fanii au aruncat torţe în teren.

Giafer a marcat primul gol al meciului în minutul 78, iar Ghezzali a înscris în minutul 90+4 şi în minutul 90+9 (din penalti).

Meciul a fost întrerupt aproximativ 8 minute, în minutul 50, după ce fanii ambelor echipe au aruncat torţe în teren.

"Tremură haita când în faţă e armata", au scris fanii CSA Steaua, în bannere la începutul meciului.

Dinamoviştii au colorat primul inel al peluzei în alb şi roşu şi au afişat, pe rând, anii 1948, când s-a înfiinţat clubul, şi 2023. .

"Că dacă n-am fi, nu s-ar mai povesti", a fost mesajul apărut sub scenografia lui Dinamo.

În clasament, Dinamo a urcat pe 3, cu 46 de puncte, la egalitate cu Oţelul, care are un meci mai puţin disputat.

Poli Iaşi este lider şi promovată, cu 57 de puncte, iar pe doi este Steaua, cu 49 de puncte, dar care nu are drept de promovare.

Opinia Cititorului ( 1 )

1. SUROGATUL care se impopotoneaza cu numele de STEAUA,joaca precum orice echipa dintr-un sat mai mare din romania.Dupa ce DINAMO,le-a dat cu terenul in cap,iar un pusti de la DINAmoo,LE-A SPUS CELOR DE LA steaua CA EI SUNT O copie nereusita fostei ecchipe STEAUA,imdiat dupa meci,la un post TV,.doi asazisi jucatori ai maretei echipe STEAUA care a cucerit CUPA CAMPIONILOR EUROPENI( sa nu se mai laude uni care au jucat in acea echipa ca au cucerit ei CUPA CAMPIONILOR),intrucat CUPA,a castigato DUCADAM, Cei doi asazisi ANAL-isti fosti la STEAUA,un LAUTAR si un minoritar care deabia stie romaneste,ii certau pe cei de la DINAMO ca au ras de SUROGATUL cu care au jucat,adica de STEAUA(APUSA) a ARMATEI. Cei doi PONEI,au atata URA impotriva FCSB,carora BECALI le-a dat un timp sa manance COZONAC,in loc sa vada gunoiul din ochii SUROGATULUI spuneau ca FCSB nu o sa castige campionatul. Si eu cred ca doar o MINUNE sa se intample ca FCSB sa castige la FARU,dar daca FARISEI ii luau apararea SUROGATULUI ARMATEI in fata DINAMOVISTILOR ei de ce vorbeau si URAU FCSB. In timp ce SOLDATII ARMATEI ROMANE au salarii de mizerie niste NEICA NIMENI incaseaza bani grei din BUGETUL ARMATEI,O FI ECHITABIL.?