FCSB a fost învinsă cu 4-0 de Glasgow Rangers

O.D.
Sport / 25 octombrie

Formaţia bucureşteană FCSB a fost învinsă, joi seara, în deplasare, scor 4-0, de echipa scoţiană Glasgow Rangers, în etapa a treia din Liga Europa.

Elias Charalambous, a declarat că arbitrul i-a spus la pauză că a greşit la golul anulat al lui Miculescu.

"Nu a fost o seară bună pentru noi. Ştiam că vom avea un adversar greu în faţă. Problema e că am primit 4 goluri în acelaşi fel. La acest nivel plăteşti pentru orice. Spuneam că înainte de meci trebuie să fim în cea mai bună formă. La pauză arbitrul mi-a spus că a greşit la golul marcat de Miculescu. S-a întâmplat, a trecut şi acum avem meci duminică. Trebuie să ne pregătim 100%. La acest nivel detaliile fac diferenţa. Când pierzi un meci, sigur că eşti supărat. Trebuie să ne pregătim acum pentru următorul meci. Cu siguranţă i-am supărat şi pe fanii care au venit până aici. Începând de duminică, sunt convins că jucătorii vor da totul pentru a îi face din nou fericiţi pe fani", a spus Charalambous.