![Ilustraţie coordonată de MAKE Ilustraţie coordonată de MAKE](/_img/articole/mare/542260.jpg?2024-12-13 21:08:27)
România, aspirată de Schengen
Cornel CodiţăEditorial / 13 decembrie 2024
Cornel CodiţăEditorial / 13 decembrie 2024
A.V.Internaţional / 13 decembrie 2024
Octavian DanInternaţional / 13 decembrie 2024
Actualizare - link: Ministerul Energiei: România este pregătită să sprijine Republica Moldova în faţa provocărilor energetice
---
Actualizare - link: Parlamentul din Republica Moldova a aprobat starea de urgenţă în sectorul energetic
---
Premierul Republicii Moldova, Dorin Recean, a solicitat, ieri, Parlamentului de la Chişinău, declararea stării de urgenţă în sectorul energetic pentru o perioadă de 60 de zile.
Emilia OlescuCultură / 13 decembrie 2024
• Violoncelistul Marin Cazacu şi renumitul ansamblu Violoncellissimo vor cânta pe scena Teatrului Noh
Relaţiile dintre România şi Japonia depăşesc sfera economică şi ajung într-o zonă unde schimbul de experienţe atinge partea sensibilă şi frumoasă a lucrurilor, ţintind direct către sufletele noastre. Cultura japoneză ajunge la noi de aproape un deceniu, odată cu actorii Teatrului Yamamoto Noh din Osaka, aceştia urmând să joace, anul viitor, pentru a zecea oară pe scena Teatrului Gong din Sibiu.
A consemnat Andrei IacomiCompanii / 13 decembrie 2024
• (Interviu cu Georgian Drăghici, Directorul Comercial al Brand Management)
• "Piaţa de publicitate indoor din ţara noastră este în plină expansiune, cu o creştere anticipată de 17% în 2024 comparativ cu anul precedent"
• "Există încă zone neexploatate la adevăratul potenţial în publicitatea indoor, cum ar fi centrele de fitness, benzinăriile, hotelurile sau restaurantele"
A.I.Piaţa de Capital / 13 decembrie 2024
• "Surprize pot apărea atât de la emitenţii mai mari, în principal detinuţi de stat, cât şi de la cei mai mici, câţiva dintre ei având o predispoziţie către distribuţii suplimentare de dividende"
• "Având în vedere situaţia precară a finanţelor publice după anul electoral 2024, posibilitatea distribuţiilor suplimentare la companiile de stat este mai mare decât în trecut"
• "Guvernanţii au rafinat metode noi de a extrage bani din firmele pe care le controlează, în principal prin intermediul impozitelor, taxelor şi contribuţiilor de diverse feluri"
F.A.Piaţa de Capital / 13 decembrie 2024
O.D.Miscellanea / 13 decembrie 2024
O.D.Miscellanea / 13 decembrie 2024
O.D.Miscellanea / 13 decembrie 2024
O.D.Miscellanea / 13 decembrie 2024
A.I.Piaţa de Capital / 13 decembrie 2024
Macroeconomie / 13 decembrie 2024
Belei AlexandraBănci-Asigurări / 13 decembrie 2024
Belei AlexandraBănci-Asigurări / 13 decembrie 2024
A.I. Piaţa de Capital / 13 decembrie 2024
A.V.Piaţa de Capital / 13 decembrie 2024
George Marinescu
Marius Mataragis
Cătălin Avramescu
I.Ghe.
A.V.
Călin Rechea
![]() | 4.9771 |
![]() | 4.8244 |
![]() | 5.2894 |
![]() | 5.9642 |
![]() | 450.2987 |
convertor valutar
»=Piaţa de Capital /A.I. - 11 februarie
Piaţa de Capital /A.V. - 11 februarie
Piaţa de Capital /A.I. - 10 februarie
Piaţa de Capital /A.I. - 7 februarie
Piaţa de Capital /A.I. - 6 februarie