Oil Terminal Constanţa estimează pentru 2009 venituri totale de 114,46 mil lei, în scădere cu 16,5%

F. A.
Companii #Bunuri Industriale / 10 noiembrie 2009

Terminalul de produse petroliere Oil Terminal Constanţa estimează pentru acest an venituri totale de 114,46 milioane lei, în scădere cu 16,5% faţă de veniturile totale realizate anul trecut, de 136,98 milioane lei, potrivit unui comunicat remis azi de companie Bursei de Valori Bucureşti (BVB).

De asemenea, Oil Terminal estimează că va încheia 2009 cu o producţie de 8,45 milioane tone produse petroliere.

Potrivit estimărilor companiei, cheltuielile totale s-ar putea ridica în acest an la 112,74 milioane lei, cu 16,8% mai mici faţă de cheltuielile din 2008, de 135,42 milioane lei.

De asemenea, în cadrul AGA de azi a fost aprobată demisia lui Cornel Zeveleanu, din calitate de administrator, iar în locul acestuia a fost numit Florin Vizan, director executiv al Nova Holding SRL.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

10 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9772
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.5061
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3426
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.7999
Gram de aur (XAU)Gram de aur450.7054

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
leonidas-universitate.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA

Dosar BURSA - America azi: Izolare, Polarizare, Reconfigurare Globală

Această ediţie specială, publicată sub egida ziarului BURSA, reuneşte într-un volum coerent o analiză aprofundată şi stratificată a celei mai spectaculoase reveniri politice din istoria Statelor Unite ale Americii: al doilea mandat al lui Donald J. Trump

Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb