Tehnică revoluţionară într-un maus mobil

Comunicat BenQ
Ziarul BURSA #Companii #IT / 13 martie 2007

BenQ lansează un maus profesional, de mărimea unei cărţi de vizită, pentru persoanele în mişcare

BenQ a anunţat lansarea unui maus wireless inovator, de mărimea unei carţi de vizită, cu un sistem mecanic revoluţionar. Mausul se caracterizează printr-un stil unic şi o tehnologie mecanică aparte, care asigură atât o estetică deosebită, cât şi cel mai bun confort pentru utilizatorii aflaţi în mişcare. Modelul S700 este echipat cu un senzor optic de 1000DPI (puncte pe inci) şi tehnologie wireless RF 27MHz, pentru a oferi un plus de mobilitate.

Mausul S700 are doar 13 mm grosime şi dispune de tehnologia mecanică unică BenQ ce asigură funcţii avansate pentru un confort şi o eficienţă sporită a utilizatorilor.

Pentru mai mult confort, utilizatorii nu trebuie decât să plieze mausul, pentru a-l activa, şi acesta va trece automat într-o poziţie ergonomică, într-un unghi de 15 grade. Dimensiunea redusă şi design-ul ergonomic al modelului S700 sunt perfect integrate, fără vreun compromis, lucru care face ca acest maus să fie un accesoriu potrivit pentru oamenii de afaceri aflaţi permanent în mişcare şi pentru aceia care consideră greu de folosit touchpad-ul sau săgeţile de pe tastatură.

BenQ S700 - Mausul wireless de dimensiunea unui card

Modelul BenQ S700 se caracterizează printr-un senzor optic de înaltă precizie de 1000DPI, care asigură o direcţie îmbunătăţită, în timp ce foloseşte maximul de suprafaţă disponibilă în orice mediu. De alfel, S700 foloseşte tehnologia wireless RF 27MHz, pentru a îmbunătăţi mobilitatea.

Utilizatorii pot fi anunţaţi când bateriile sunt aproape descărcate atunci când indicatorul de putere redusă începe să licăre şi pot, de asemenea, să păstreze energia din baterie folosindu-se de următoarele trei moduri de salvare a acesteia:

1. Apăsând simplu pe capacul din spate al mausului.

2. Apăsând butoanele din stânga şi din dreapta ale mausului şi învârtind de rotiţă simultan. Astfel, mausul va intra în starea stand-by.

3. Mausul va intra automat în stand-by dacă nu a fost folosit o perioadă de timp.

Mausul optic de mărimea unui card BenQ S700 nu are nevoie de instalarea vreunei aplicaţii pentru a funcţiona şi este compatibil cu programele Windows şi Mac.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

21 Feb. 2025
Euro (EUR)Euro4.9773
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.7543
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.2911
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină6.0152
Gram de aur (XAU)Gram de aur447.9253

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

ccib.ro
aages.ro
Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
solarenergy-expo.ro
thediplomat.ro
tophotelawards.ro
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb