Vinurile companiei "Cotnari", premiate la Bruxelles

S.A.
Frăţia Vinului / 19 mai 2016

Două dintre vinurile produse de societatea vini-viticolă Cotnari au fost premiate cu medalia de aur la Concursul Internaţional de Vinuri de la Bruxelles de anul acesta, informează un comunicat de presă al companiei.

Potrivit lui Cătălin Grecu, directorul de marketing al SC Cotnari SA, compania a câştigat medalii de aur cu vinurile "Tămâioasă românească" 2015 şi "Grasă de Cotnari" 1985 la "Concours International des Vins - Monde Selection-Bruxelles 2016", competiţie aflată sub patronajul Organizaţiei Internaţionale a Viei şi Vinului, cu participanţi din 26 de ţări.

Celor două vinuri menţionate li s-au alăturat alte cinci vinuri medaliate cu argint: "Fetească albă" demidulce, "Fetească albă" demisec, "Tămâioasă românească" demidulce, "Frâncuşa-Selecţii" şi "Blancul de Cotnari", toate din recolta anului 2015, precizează comunicatul.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

25 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9774
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3833
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.2813
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8304
Gram de aur (XAU)Gram de aur464.4611

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb