O aeronavă "Tarom" s-a întors la sol după ce pilotul a anunţat probleme tehnice

Andrei Stan
Companii #Transporturi / 7 octombrie 2017

O aeronavă "Tarom" s-a întors la sol după ce pilotul a anunţat probleme tehnice

O aeronavă a companiei "Tarom" care a decolat astăzi de pe Aeroportul Internaţional "Traian Vuia" din Timişoara, cu destinaţia Bucureşti, s-a întors la sol după aproximativ 15 minute, după ce pilotul a anunţat că sunt probleme tehnice, relatează news.ro.

Potrivit reprezentanţilor Aeroportului Internaţional "Traian Vuia" din Timişoara, aeronava companiei Tarom cu destinaţia Bucureşti a decolat la ora 11.41 şi s-a întors la ora 11.54. În avion se aflau 41 de pasageri.

La rândul lor, reprezentanţii "Tarom" au precizat că avionul s-a întors la sol după 15 minute de la decolare din cauza semnalizării unui senzor care controlează starea aeronavei.

Reprezentanţii companiei au transmis: "Aeronava a aterizat în condiţii de maximă siguranţă pe Aeroportul Traian Vuia din Timişoara. Toţi pasagerii sunt în siguranţă, au fost debarcaţi şi primesc asistenţă".

Ei au adăugat că o altă aeronavă "Tarom" va decola în cel mai scurt timp pentru a recupera pasagerii de pe Aeroportul din Timişoara.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

17 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9773
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3756
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3554
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.7940
Gram de aur (XAU)Gram de aur467.2986

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
leonidas-universitate.ro
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb