Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat miercuri că numai la noi în România parazităm o campanie prezidenţială cu discuţia cum propune cel care are 6%, cine pleacă din guvern şi cum se împar posturile, el arătând că e un stil în politică de a băga capul în poză, când nu ai niciun drept, conform News.ro.
"În toate aceste state democratice cu care convieţuim în interiorul Uniunii Europene, partidul care se situează pe primul loc, desemnează primul ministru, şi pe urmă se aşează cu viitoarea coaliţie şi discută. Nu întâmplător am spus, eu pot fi schimbat de Partidul Social-Democrat. De ce? Pentru că Partidul Social-Democrat a fost pe primul loc. Uitaţi-vă la toate ţările, nu se discută în vreo stat european alt mod de desemnare a primului ministru decât de la partidul care este pe primul loc. Numai la noi în România parazităm o campanie prezidenţială cu discuţia cum propune cel care are 6%, cine pleacă din guvern şi cum se împar posturile. E un stil în politică de a băga capul în poză, când nu ai niciun drept. Drepturile, într-o ţară democratică, le ai câştigând alegeri. Nu există altă regulă", a spus Marcel Ciolacu.
Preşedintele PSD a precizat că "a făcut un preşedinte care a plecat, într-un moment foarte dificil, aceste şmecherii, desemnând de la alte formaţiuni care nu au câştigat alegerile".
"Am văzut ce s-a întâmplat. A fost nevoie să vină PSD-ul, ca să salvăm în cel mai complicat context, în România. Şi mă bucur şi sunt mândru alături de colegii mei şi de colegii liberali că am reuşit împreună acest lucru", a subliniat Ciolacu, scrie News.ro.
1. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 19.03.2025, 18:34)
Domnule ciolacu. Aveți grija mare cu alegerile prezidențiale. După ce PNL,a NENOROCIT ROMANIA SI PE ROMANI, IOHANNISfiind un veritabil dușman al tarii și un mare print care s-a plimbat 10 ani pe banii romanilor cu avioane de lux.In curând,vor avea loc alegeri prezidențiale. Cred ca PNL,pune iarăși la cale o păcăleală a romanilor.Desi Bilojan spune ca PNL,îl susține pe Antonescu, se pare ca romanii se vor trezi pe cap, cu alt HABARNIST,adică,laptopul habarnist NICUSOR.Asa ca lăsați poporul psdist sa voteze cu Ponta.!
1.1. fără titlu (răspuns la opinia nr. 1)
(mesaj trimis de Vîjeu în data de 19.03.2025, 21:30)
ba nu,
noi poporul votăm masiv Cristian Tercheș !
1.2. fără titlu (răspuns la opinia nr. 1.1)
(mesaj trimis de anonim în data de 20.03.2025, 09:09)
Nu ai sa vezi. Omul nu are coloana rdte o cartota a PSD.
2. Alegeri
(mesaj trimis de T în data de 20.03.2025, 09:07)
Faci parte dintre cei care au anulat nejustificat alegerile prezidențiale....candidatul vostru Ponta nu are nici o șansa....nici Antonescu....
3. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 20.03.2025, 09:08)
"Drepturile, într-o ţară democratică, le ai câştigând alegeri. Nu există altă regulă", a spus Marcel Ciolacu. Ne-am lămurit în sfârșit de ce feseniștii au luat ce-au apucat : terenuri și case în anii nouăzeci, fabrici și uzine (ei, da, vorba cântecului) în anii două mii ș.a.m.î(nainte)
4. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 20.03.2025, 09:26)
Ciolacul ar trebui anchetat si bagatelle la pu.sc.a.rie pentru influentarea alegerilor si anularea alegerilor. Singur a recunoscut ca a manipulat alegatorii sa voteze pe Simion ca sa intre in turul doi cu el. L-au votat pana Ciolacu nu a mai intrat in turul doi. Ciuca si PNL au manipulat alegerile votand in turul I pe Georgescu ca sa nu intre Simion in turul doi. La pus.ca.ri.e cu ei. Surpriza a intrat Georgescu in turul doi. De la ANAF s-a auzit ca PNL a platit postarile pentru Georgescu.Sa fie anchetati si bagati la pus.ca.rie. Autoritatile "democratice" nu ii cerceteaza, nu ii are.ste.aza se prefac ca nu aud si nu vad nimic. Toata lumea stie acest lucru doar organele de cercetare nu. Asa arata de ce abuziv au anulat tutul doi.
5. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 20.03.2025, 09:33)
da , numai la noi in Romania , pentru ca Romania este condusa de alde tine , vorbesti din tribuna , dar esti in teren zapacitule !
6. fără titlu
(mesaj trimis de anonim în data de 20.03.2025, 09:53)
nea ciolanee....zii bre cum Anaf jefuieste persoanele fizice si firmele prin decizii de impunere false ,sustinute de justitia ultracorupta. Zii bre cum Anaf ul nu ti ia in seama nici un document justificativ al banilor ,nu ia in seama nici o dovada a omului controlat si jefuit.