Ponta: "Băsescu, ca ministru, a refuzat construcţia unui pod peste Dunăre"

V.B.
Companii #Transporturi / 31 iulie 2014

Premierul Victor Ponta a afirmat astăzi la un post TV că preşedintele Traian Băsescu, când a fost ministru al Transporturilor, a refuzat construcţia unui nou pod peste Dunăre, prim-ministrul relatând o discuţie avută în acest sens cu şeful statului.

"Concepţia domniei sale a fost că nouă nu ne trebuie încă un pod peste Dunăre. Mi-a şi zis: < Domn'e, cât am fost eu ministru al Transporturilor, am refuzat, dar dup-aia am plecat la Primărie şi s-a făcut şi am inaugurat podul de la Calafat >. Păi, avem nevoie de încă vreo trei poduri", a declarat Ponta.

Şeful Executivului şi-a exprimat convingerea că Băsescu a minţit când, la ceremonia de învestire a lui Ioan Rus ca ministru al Transporturilor, a vorbit despre corupţie în cazul construcţiei autostrăzii Comarnic-Braşov, întrucât "ştie foarte bine" de la serviciile de informaţii că nu există fapte de corupţie, iar concepţia lui Traian Băsescu este că ţara noastră nu are nevoie de această autostradă.

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

17 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9773
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3756
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3554
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.7940
Gram de aur (XAU)Gram de aur467.2986

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
leonidas-universitate.ro
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb