Constructorul ce opera macaraua care s-a prăbuşit pe sediul MTI va repara pagubele

F.A.
Ziarul BURSA #Companii #Construcţii / 26 octombrie 2009

Compania care deţinea macaraua ce a căzut azi , la ora 7,30 , peste Ministerul Transporturilor şi Infrastructurii, va repara pagubele produse clădirii, a declarat, Gheorghe Degeratu, director general Grup Exploatare Palat CFR, compania care administrează clădirea MTI.

""Noi vom acţiona în instanţă constructorul care opera macaraua pentru repararea pagubelor, minore e adevărat, produse unei laturi a clădirii Ministerului Transporturilor. Nu ştim cauzele producerii incidentului, probabil o eroare de manevrare"", a declarat Degeratu.

Macaraua, care lucra la clădirea Institutului de Proiectări în Transporturi (IPTANA), din spatele Ministerului Transporturilor, a căzut azi dimineaţă, în jurul orei 7,30, pe o latură a MTI, avariind doar acoperişul Direcţiei Medicale a Ministerului. La ora aceea, angajaţii nu erau la birou, nefiind înregistrate victime, doar o maşină fiind avariată.

Cotaţii Internaţionale

vezi aici mai multe cotaţii

Bursa Construcţiilor

www.constructiibursa.ro

Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

29 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9774
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3711
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.2912
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8568
Gram de aur (XAU)Gram de aur465.3708

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo
www.agerpres.ro
www.dreptonline.ro
www.hipo.ro

adb