Comunicate de presă

24 martie 2021
 Grupul MOL achiziţionează active de retail în Slovacia şi Ungaria

Grupul MOL achiziţionează active de retail în Slovacia şi Ungaria

A.B.Comunicate de presă / 24 martie 2021

Grupul MOL anunţă achiziţia a 100% din Normbenz Slovakia s.r.o. de la Normeston Group Cyprus Limited de către Slovnaft (prin vânzare de acţiuni) constând în 16 staţii de servicii Lukoil în Slovacia. MOL a încheiat o tranzacţie şi cu Marche International AG în vederea achiziţionării companiei care operează 9 restaurante în Ungaria sub marca Marche, transmite un comunicat de presă trimis redacţiei.

UPS îl numeşte pe Daniel Carrera în funcţia de preşedinte al UPS Europa

UPS îl numeşte pe Daniel Carrera în funcţia de preşedinte al UPS Europa

Comunicate de presă / 24 martie 2021

UPS îl numeşte pe Daniel Carrera în funcţia de preşedinte al UPS Europa. În noul său rol, Carrera va fi responsabil de gestionarea operaţiunilor UPS din 56 de ţări şi teritorii şi va avea în subordine 50.000 de angajaţi. În lupta împotriva pandemiei, regiunea Europei a continuat să se dezvolte ca un hub global în reţeaua UPS, răspunzând cerinţelor tot mai mari din comerţul online şi a jucat un rol vital în livrarea vaccinurilor din Europa în Asia, Orientul Mijlociu, America de Nord şi Africa.

OnePlus lansează seria de smartphone-uri flagship OnePlus 9 şi primul său ceas inteligent

OnePlus lansează seria de smartphone-uri flagship OnePlus 9 şi primul său ceas inteligent

A.B.Comunicate de presă / 24 martie 2021

OnePlus a lansat cele mai avansate smartphone-uri flagship de până acum: seria OnePlus 9, care oferă o experienţă de vârf a camerei cu sistemul Hasselblad Camera for Mobile, display-uri de ultimă generaţie cu rată de reîmprospătare ridicată şi tehnologie de încărcare rapidă wireless care performează mai bine decât unele soluţii de încărcare prin cablu ale concurenţilor, transmite un comunicat de presă trimis redacţiei.

Creditul guvernamental a crescut în luna februarie 2021 cu 3,0 la sută faţă de luna ianuarie 2021

BNR:Creditul guvernamental a crescut în luna februarie 2021 cu 3,0 la sută faţă de luna ianuarie 2021

J.P.Comunicate de presă / 23 martie 2021

Soldul creditului neguvernamental acordat de instituţiile de credit a crescut în luna februarie 2021 cu 0,7 la sută faţă de luna ianuarie 2021 (0,3 la sută în termeni reali), până la nivelul de 285 542,9 milioane lei. Creditul în lei, cu o pondere de 69,9 la sută în volumul total al creditului neguvernamental, s-a majorat cu 1,2 la sută, iar creditul în valută exprimat în lei, cu o pondere de 30,1 la sută în totalul creditului neguvernamental, a scăzut cu 0,3 la sută (evoluţie similară când indicatorul este exprimat în euro), conform unui comunicat remis redacţiei.

AnuntBursa.ro
ConstructiiBursa.ro
Evenimentele BURSA
Suplimentele BURSA
<< mai multe ştiri >>
Comanda carte
danescu.ro
arsc.ro
Stiri Locale

Curs valutar BNR

30 Apr. 2025
Euro (EUR)Euro4.9775
Dolar SUA (USD)Dolar SUA4.3787
Franc elveţian (CHF)Franc elveţian5.3042
Liră sterlină (GBP)Liră sterlină5.8518
Gram de aur (XAU)Gram de aur461.6339

convertor valutar

»=
?

mai multe cotaţii valutare

Cotaţii Emitenţi BVB
Cotaţii fonduri mutuale
targulnationalimobiliar.ro
energyexpo.ro
thediplomat.ro
BURSA
Studiul 'Imperiul Roman subjugă Împărăţia lui Dumnezeu'
The study 'The Roman Empire subjugates the Kingdom of God'
BURSA
BURSA
Împărăţia lui Dumnezeu pe Pământ
The Kingdom of God on Earth
Carte - Golden calf - the meaning of interest rate
Carte - The crisis solution terminus a quo