Europa şi Asia Centrală: Creştere accelerată prin antreprenoriat, adopţia tehnologiei şi inovaţie
M.P.Miscellanea / 24 aprilie
Andrei IacomiZiarul BURSA #Piaţa de Capital / 26 martie
M.P.Miscellanea / 20 martie
Incertitudinea este cuvântul-cheie de când preşedintele Donald Trump a preluat conducerea biroului oval al Casei Albe din Washington, precizează analistului eToro, Bogdan Maioreanu, într-un comunicat transmis redacţiei.
A.B.Miscellanea / 14 martie
Au trecut puţin peste 50 de zile de când Donald Trump a depus jurământul ca al 47-lea preşedinte al Statelor Unite şi să spunem că au fost doar şapte săptămâni pline de evenimente ar fi o subestimare, potrivit unei analize Ebury.
F.A.Ziarul BURSA #Piaţa de Capital / 18 februarie
V.R.Ziarul BURSA #Internaţional / 13 februarie
Inflaţia din SUA a accelerat în ianuarie 2025, pentru a patra lună la rând, ajungând la 3% în ritm anual, în condiţiile în care analiştii se aşteptau la o încetinire, informează AFP.
M.B.Internaţional / 13 februarie
A.B.Piaţa de Capital / 10 februarie
A.F.Internaţional / 31 ianuarie
Sorin Rosca StanescuPolitică / 19 ianuarie
A.B.Internaţional / 3 ianuarie
Andrei IacomiZiarul BURSA #Piaţa de Capital / 19 decembrie 2024
A.B.Miscellanea / 18 decembrie 2024
Călin RecheaZiarul BURSA #Internaţional / 17 decembrie 2024
Indicele globalizării publicat de institutul elveţian KOF a crescut în 2022 până la nivelul maxim din perioada premergătoare pandemiei, atins în 2019, conform ultimului raport al instituţiei, din decembrie 2024.
A.B.Miscellanea / 12 decembrie 2024
A.D.Internaţional / 6 decembrie 2024
George Marinescu
A.V.
Andrei Iacomi
George Marinescu
Dan Nicolaie
Cornel Codiţă
![]() | 4.9774 |
![]() | 4.3833 |
![]() | 5.2813 |
![]() | 5.8304 |
![]() | 464.4611 |
convertor valutar
»=Dan Nicolaie
Andrei Iacomi